15

LUKUZC Ondřej

útok

Trenér: NOVOTNÝ Milan

„ V prvním poločase byli lepší domácí. Ve druhé půli jsme vždy dostali gól a do tří minut srovnali. Závěr patřil nám, ale remíza je spravedlivá. Výborně řídil zápas rozhodčí.“

----------------------------------------------------------------

Sestava Nová Včelnice:

Votápek – Holec, Tomšů, Lukš, Cipra L. Aldorf , Blažek, Mareš, Hulík, Cipra T, Vajda

střídali: Tobiáš, Pivko Říha

Trenér:

Miloš Strachota, člen výboru TJ Nová Včelnice (9.): „Domácí měli dobrý vstup do utkání a už v úvodu mohli rozhodnout. Ve 2. a 3. minutě se sami před ólmanem ocitli  postupně Lukš a Blažek, v 18. trefil Lukš břevno a brankou neskončila v 21. minutě ani spolupráce bratrů Cyprových. Pak už se hra vyrovnala. Co se nepovedlo v úvodním dějství, napravil vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky. Lukš se zpoza šestnáctky opřel do balonu a zajistil domácím vedení.  Bohužel Ševětín po chybě zadáků za pár minut srovnal. V 62. a 64. minutě se vyznamenal brankář Votápek, který bravurně zlikvidoval dvě vyložené šance protivníka. Dvacet minut před koncem se blýskl znovu Lukš, po jehož průniku se trefil Blažek. Ale ani toto vedení netrvalo dlouho a Ševětín dokázal za dvě minuty odpovědět.  Jinak domácí podali vcelku dobrý výkon, nicméně i soupeř potvrzoval, že má kvalitní soubor a z pohledu celého zápasu je tak konečná remíza zřejmě spravedlivá.“

Hodnocení zápasu:

V prvním poločase  si obě mužstva vytvořila někoik šancí, ale skórovat se ani jednomu týmu nepodařilo. Hned na začátku druhého poločasu po chybě Ševětína se do vedení dostali v 47. minutě domácí, když Zemena překonal Lukš. Za nedlouho bylo vyrovnáno, když po faulu na ševětínského Píchu ve vápně, byla výborně pískajícím  rozhodčím Křížovským nařízena penalta a tu proměnil v 53. minutě Miroslav Hanousek. Domácí se však v 67. minutě  dostali Blažkem znovu  po chybě obrany Ševětína do vedení a bylo to 2:1. Vyrovnání zařídil v 70. minutě Ondřej Lukucz, když prošel středem hřiště a střelou do tyče se míč  odrazil za záda domácího brankáře a bylo to 2-2. Ke konci ještě Ševětín mohl strhnout víězství na svou stranu, ale Radek Ludvík i Michal Pícha nastřelili pouze do brankáře a tak zápas skončil, asi zaslouženou remízou. Jinak se hrálo za velkého vedra a na velmi špatném trávníku, což pro nás bylo velké zklamání.