Jdi na obsah Jdi na menu

Dám si pauzu, prohlašuje úspěšný kouč

Předseda fotbalistů SK Ševětín pořád doufá, že nebude muset hledat náhradu za trenéra Widnera. Ten už vytypoval svého nástupce - hráče Matějku.

Ševětín - Trenér Miroslav Widner odchází v nejlepším. Fotbalisty SK Ševětín dovedl v I.B třídě nečekaně vysoko - na druhé místo!

Tak lichotivé umístění Ševětín po postupu do krajskýchsoutěží ještě nezaznamenal, proto dobrovolný odchod kouče možná leckoho překvapí. " Vím, že mi fotbal bude za dva měsíce chybět. Ale dám si pauzu, jak jsem slíbil," ujišťuje Miroslav Widner, že jeho rozhodnutí je nezvratné. "Chci slib dodržet, už kvůli žene," doplňuje přesvědčivým hlasem.

 Do Ševětína původně přišel na půl roku, protože v klubu sháněli trenéra. Po podzimu, když SK Ševětín přezimoval na 6. místě, svolil, že si angažmá prodlouží. Po posledním jarním kole potvrzuje svůj záměr u A-mužstva skončit. "Chci si od fotbalu odpočinout," prohlašuje kouč, jenž se prý těší, až si fotbal v roli diváka konečně užije v klidu. " Uvidím ho z jiné strany, nebudu se muset nervovat."

 Předseda Václav Chalupa slyší o jeho rezignaci očividně nerad. Nehodlá se s ní jen tak smířit. " Jako předseda udělám všechno pro to, abych nemusel hledat náhradu. Myslím, že s ním budu mít ještě jednání," tvrdí Chalupa.

 SK Ševětín si v posledních sezonách vždy o příčku polepšil: po čtvrtém a třetím místě si letos zopakoval v I.B své historické maximum ze 70. let. " Může to být třicet let, to jsem ještě hrával. Tehdy jsme byli v písecké skupině rovněž druzí," vybavil si předseda oddílu Václav Chalupa.

 I kdyby tým postoupil na úkor vedoucích Novosedel, Widner by prý úmysly nezměnil, přestože o Ševětínu hovoří v superlativech. "Byli jsme dobrý tým. I ten realizační. S takovou partou jsem se ještě nesetkal. Táhli jsme za jeden provaz, a to je hlavní," podotýká Widner. O svém nástupci má celkem jasno, vytypoval si ho v průběhu jara. " Doporučil bych pana Matějku," nachází potenciáního kouče v hráčském kádru Ševětína. "Vím, že dělal trenérskou školu. Navíc se hodí povahově. Je to bojovník. I když k nám přišel ze zahraničí asi jen na tři měsíce, mužstvo opravdu pozvedl," vychvaluje Miroslav Widner svého favorita na uvolněný post trenéra. "Záleží na něm a na vedení, jestli ho chce." Osobně se vidí na podzim třeba na zahradě. "Tím, že jsme hráli ve druhé skupině, bylo dost cestování. Do Třebětic je to pomalu 140 kilometrů a to je pak kvůli fotbalu půl dne pryč," zmiňuje Widner odvrácenou stranu trenérského působení v Ševětíně, na který jinak nedá dopustit. "Byl jsem tam spokojen," natají se.

článek vyšel v Českobudějovických listech v sobotu 23.6.2007  - M. Kalinics

Obrazek