12

PÍCHA Michal

útok

Trenér: NOVOTNÝ Milan

Miroslav Hanousek (kapitán Šev.): „Hosté mě mile překvapili. Byť přijeli v jedenácti, takhle konsolidovaný a disciplinovaný celek jsem v soutěži ještě neviděl. Z přímého kopu jsem vyrovnal na 1:1, mohli jsme jít do vedení, ale soupeř měl také šance, při kterých nás podržel brankář Novodvorský. Ač se zranil, statečně zápas dochytal. Ze dvou protiútoků se krásně trefil Pícha.“

----------------------------------------------------------------

Sestava FK Meteor Tábor:

Vaněk – Kubeš, Šitler, Färber, Včelák, Novák, Nedvěd, Bartáček, Novák P., Novák A .(79. Borkovec), Janovský (46. Vašíček)

Hodnocení zápasu:

V sobotním odpoledni se bylo na ševětínském hřišti nač koukat a hrál se pohledný fotbal na kterém měli zásluhu oba soupeři. Poprvé se stav měnil ve 14. minutě kdy po nepřesném odkopu skóroval k tyči táborský Petr Včelák a bylo to 0:1 pro Meteor. V tu chvíli měli hostující hráči mírně navrch, ale k žádné vyložené šanci nedošlo.

Ve 28. minutě byl faulován před velkým vápnem ševětínský Milan Lukucz a rozhodčím byl nařízen trestný kop, který zahrával Míra Hanousek, asi tak z 20-ti metrů a krásnou střelou překvapil hostujícího brankáře. Do poločasu si obě mužstva ještě vypracovala dvě šance, ale brankáři vše vyřešili bez větších problémů. V 55. minutě si domácí vybrali slabší chvilku a inkasované brance zabránila pouze tyčka a z následných tří dorážek vyšel vítězně výborně chytající domácí Novodvorský a jen díky němu se stav opět neměnil. Po tomto závaru musela být hra na chvíli přerušena, protože hostující Petr Novák kopl domácího brankáře do dlaně a musel být ošetřován. Zápas ale dochytal se zafixovaným prstem.

V 76. minutě poslal přesnou přihrávku Ondra Lukucz  na rozběhnutého Píchu, který po dvou kličkách překonal brankáře Tábora a bylo to 2:1 pro domácí.

V 80. minutě zvýšil tentýž hráč na konečných 3:1 pro domácí po chybě hostujícího obránce.

Stínem utkání je zranění domácího brankáře Novodvorského, který po pozdějším vyšetření v nemocnici dostal na měsíc sádru a diagnóza je přetržené vazy na prvním prstu levé ruky.